Symulacja The Future of Food na konferencji „Science advice under pressure” zorganizowanej przez SAPEA

Symulacja The Future of Food na konferencji „Science advice under pressure” zorganizowanej przez SAPEA

Symulacja The Future of Food na konferencji „Science advice under pressure” zorganizowanej przez SAPEA

27 kwietnia mieliśmy okazję, we współpracy z International Institute for Applied Systems Analysis (IIASA) przeprowadzać pierwszą w historii naszego stowarzyszenia hybrydową sesję symulacji na tak dużą skalę!

Wydarzenie odbyło się podczas konferencji “Science advice under pressure” organizowanej przez Science Advice For Policy By European Academies (SAPEA) w ramach programu European Commission’s Scientific Advice Mechanism. Panel “Interactive policy simulation” prowadzony był równocześnie w dwóch formatach – stacjonarnie w Brukseli przez Piotra Magnuszewskiego i online przez Michalinę Kułakowską.

Sesję rozpoczęto od krótkiej prezentacji, w której Piotr Magnuszewski wytłumaczył zebranym, czym jest symulacja społeczna i jak można ją wykorzystać w kontekście wyzwań obecnego świata. Następnie uczestnicy przenieśli się wprost do wirtualnego świata z roku 2026. Przyszłość okazała się ponura: wykreowany świat nękany jest bowiem licznymi klęskami żywiołowymi, które doprowadzają do masowych zniszczeń upraw, a w konsekwencji do zakłóceń w łańcuchach dostaw, protestów społecznych oraz kryzysu migracyjnego. Jako uczestnicy Nadzwyczajnego Szczytu w sprawie Przyszłości Żywności w Brukseli, gracze angażują się w głosowania oraz tworzenie nowych polityk, mających na celu zapobieganie eskalacji kryzysu.

Przez cały czas trwania symulacji, uczestnicy pozostawali zanurzeni w wirtualny świat za pośrednictwem specjalnej aplikacji, równocześnie mając możliwość kontaktowania się ze sobą i z moderatorem na Zoomie. Gdy obie sesje (stacjonarna i zdalna) dobiegły końca, nadszedł czas na wspólną dyskusję, podczas której uczestnicy podzielili się swoimi odczuciami na temat przedstawionego scenariusza oraz samego narzędzia.

Odkryj materiały, które przygotowaliśmy do symulacji: engage.socialsimulations.org/sapea-intro.

Zaprezentowana podczas wydarzenia symulacja powstała w ramach projektu „CASCADES – Cascading Climate Risks: Towards adaptive and resilient European Societies”, sfinansowanego w ramach unijnego programu Horyzont 2020.

Zdjęcie:

© SAPEA 2022 on behalf of the Scientific Advice Mechanism

© SAPEA 2022. The photographer is Sophie Lenoir

SHARE IT: