Webinarium PHUSICOS NBS simulation

Webinarium PHUSICOS NBS simulation

Webinarium PHUSICOS NBS simulation

16 września organizowaliśmy wspólnie z International Institute for Applied Systems Analysis (IIASA) webinarium na temat symulacji Phusicos NBS. Wśród uczestników znaleźli się eksperci ds. zarządzania z kluczowych instytucji z całej Europy, w tym Ecologic Institute, Euro-Mediterranean Center on Climate Change (CMCC), Euromontana oraz praktyków i reprezentanci regionów uczestniczących w projekcie PHUSICOS.

Głównym celem webinaru było przybliżenie tematu wykorzystania symulacji w kontekście rozwiązań opartych na przyrodzie i zarządzania ryzykiem katastrof.

Najpierw Piotr Magnuszewski krótko przedstawił uczestnikom ideę poważnych gier i symulacji społecznych. Następnie, Michalina Kułakowska zademonstrowała symulację i pakiet informacyjny PHUSICOS NBS. Całą sesję zakończyło Q&A przeprowadzone przez Michalinę i Juliette Martin z IIASA.

Symulacja PHUSICOS NBS została zaprojektowana przez IIASA we współpracy z naszym zespołem. Symulacja została sfinansowana w ramach projektu Horizon 20202 PHUSICOS.

SHARE IT: