Kontynuacja warsztatów Edukacji do Obywatelskości

Kontynuacja warsztatów Edukacji do Obywatelskości

Kontynuacja warsztatów Edukacji do Obywatelskości

Kolejna seria warsztatów w ramach projektu Edukacja do Obywatelskości odbyła się w ostatni weekend czerwca w Warszawie, Polska. Tym razem warsztaty odbyły się na Jasna 10: Społeczna Instytucja Kultury Krytyki Politycznej.

Podobnie jak warsztaty, które odbyły się na początku czerwca w Katowicach, sesja w Warszawie była zaawansowanym kursem z zakresu budowania zespołu i bycia liderem_ką. Co ważne, uczestnicy mieli również okazję zagrać w wersję demo nowej gry organizacyjnej – (Po) Fantazjuj.

Gra ma miejsce w fantastycznym świecie, w którym uczestnicy otoczeni są bestiami i stworzeniami, których nie można zobaczyć w prawdziwym świecie. Na pierwszy rzut oka świat w symulacji jest zupełnie inny, jednak sytuacja służy jako metafora rzeczywistości, w której żyjemy. 

Z reakcji i zaangażowania w grę uczestników możemy z radością stwierdzić, że spodobało im się to “inne” narzędzie edukacyjne. Gra jest wciąż udoskonalana na podstawie informacji zwrotnej, które otrzymaliśmy podczas warsztatów, ale jeszcze w tym roku zostanie udostępniona do powszechnego użytku.


Warsztaty zostały zorganizowane razem z partnerami projektu: Fundacja Rzecz Społeczna, Krytyka Polityczna oraz Phronesis SA. “Edukacja dla Obywatelstwa” korzysta z dofinansowania w wysokości 171 017 EUR otrzymanego z Funduszy EOG z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii.

SHARE IT: