Edukacja do Obywatelskości w Katowicach

Edukacja do Obywatelskości w Katowicach

Edukacja do Obywatelskości w Katowicach

W czerwcu w Katowicach odbył się kolejny cykl warsztatów z projektu Edukacja do Obywatelstwa. Tym razem warsztaty były zaawansowanym kursem na temat budowania zespołu i przywództwa. W ciągu trzech dni kursu uczestnicy mieli również okazję zagrać w wersję testową gry organizującej społeczność – (Po)Fantazjuj.

Michalina Kułakowska prowadzi warsztaty z gry (Po) Fantazjuj

Gra ma miejsce w fantastycznym świecie, w którym uczestnicy otoczeni są bestiami i stworzeniami, których nie można zobaczyć w prawdziwym świecie. Na pierwszy rzut oka świat w symulacji jest zupełnie inny, jednak sytuacja służy jako metafora rzeczywistości, w której żyjemy. 

Z reakcji i zaangażowania w grę uczestników możemy z radością stwierdzić, że spodobało im się to “inne” narzędzie edukacyjne. Gra jest wciąż udoskonalana na podstawie informacji zwrotnej, które otrzymaliśmy podczas warsztatów, ale jeszcze w tym roku zostanie wydana i udostępniona do powszechnego użytku.

Warsztaty zostały zorganizowane razem z partnerami projektu: Fundacja Rzecz Społeczna, Krytyka Polityczna oraz Phronesis SA. “Edukacja dla Obywatelstwa” korzysta z dofinansowania w wysokości 171 017 EUR otrzymanego z Funduszy EOG.

SHARE IT: