Symulacja: Arctic Security

Symulacja: Arctic Security

Symulacja: Arctic Security

Podczas seminarium „Implikacje polityczne transgranicznych skutków zmian klimatu w Arktyce”, zorganizowanego we współpracy z Fińskim Instytutem Środowiska (Syke) i Fińskim Instytutem Spraw Międzynarodowych (FIIA), mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztat Arctic Security Simulation – symulacji przygotowanej specjalnie na tę okazję. 

Spotkanie odbyło się 30 maja w Helsinkach, w ramach serii wydarzeń promujących efekty projektu CASCADES, organizowanych w 2023 roku w kilku europejskich miastach.

Uczestnicy Arctic Security Simulation zostali przeniesieni do świata Arktyki w potencjalnym 2041 roku. Wcielając się w różne role w Europejskiej Regionalnej Grupie Zadaniowej ds. Arktyki, negocjowali polityki w celu złagodzenia ryzyka związanego ze skutkami kaskadowych zmian klimatycznych nękających daleką północ. Część materiałów, użytych w czasie warsztatu jest dostępna na naszej platformie: engage.socialsimulations.org/explore-arctic.

Wydarzenie zgromadziło doświadczonych specjalistów – decydentów, doradców, badaczy i aktywistów. Była to doskonała okazja do zbadania szerokiego wymiaru wpływu zmian klimatu na stosunki międzynarodowe w Arktyce.

Symulacja Arctic Security Simulation została stworzona w ramach projektu „CASCADES – Cascading Climate Risks: Towards adaptive and resilient European Societies”, który był finansowany w ramach unijnego programu Horyzont 2020.

SHARE IT: