Symulacja projektu CASCADES – przyszłość  w perspektywie EU

Symulacja projektu CASCADES – przyszłość w perspektywie EU

Zorganizowaliśmy ostatnią symulację w ramach projektu CASCADES. Po wielu miesiącach intensywnych przygotowań zaprezentowaliśmy symulację Future of Food: the EU perspective

Sesja odbyła się 12 października w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych Chatham House, w Londynie. Ponad 50 ekspertów zajmujących się tematem współpracy międzynarodowej, polityki zagranicznej, handlu i bezpieczeństwa żywnościowego włączyło się do dyskusji na temat wpływu zmian klimatu na kryzys żywnościowy.

Poranek rozpoczął się od symulacji, w której uczestnicy wcielili się w role polityków i reprezentantów międzynarodowych organizacji obecnych na spotkaniu European Task Force on Food. Już w swoich rolach, uczestnicy negocjowali nad formą polityk potrzebnych do złagodzenia kryzysu żywnościowego, który ma miejsce w 2028 roku. W symulacji były trzy tematyczne grupy robocze: 1) handel i łańcuchy dostaw, 2) polityka zagraniczna i bezpieczeństwo oraz 3) finanse i biznes.

Dyskusja w grupie roboczej ds. finansów i biznesu

Po symulacji rozpoczęły się warsztaty dotyczące rozwoju realnych polityk, których celem jest przeniesienie rozwiązań z symulacji do świata rzeczywistego. Wraz z zainteresowanymi stronami przyjrzeliśmy się możliwym ścieżkom wpływu zmian klimatu na Unię Europejską. Dodatkowo zbadaliśmy polityki, które można wdrożyć, aby zapobiec przyszłym wstrząsom klimatycznym, gospodarczym i społecznym.

Wprowadzenie do diagramu pokazującego możliwe ścieżki wpływu zmiany klimatu na Europę

Dziękujemy naszym partnerom – Chatham House za ugoszczenie i wsparcie w organizacji warsztatów symulacyjnych, a także wszystkim partnerom zaangażowanym w projekt CASCADES.

Symulacja Cascading Climate Impacts Policy Simulation została stworzona w ramach projektu „CASCADES – Cascading Climate Risks: Towards adaptive and resilient European Societies”, który był finansowany w ramach unijnego programu Horyzont 2020.

SHARE IT: