Sprawiedliwa transformacja z ETG: warsztaty dla AGH

Sprawiedliwa transformacja z ETG: warsztaty dla AGH

Na początku października Michalina, Kasia i Bartek przeprowadzili warsztaty dla wykładowców na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zaprezentowaliśmy Energy Transition Game – grę symulacyjną, którą można wykorzystać na uniwersytetach, by w interaktywny sposób przedstawić wyzwania związane ze sprawiedliwą transformacją oraz przyszłością energetyki. 

Michalina moderująca warsztat

Gra Energy Transition opiera się na rzeczywistych wyzwaniach, przed którymi stają decydenci w procesie transformacji sektora energetycznego zaczynając od paliw kopalnych do odnawialnych źródeł energii. Gra nie tylko symuluje rzeczywistą złożoność transformacji energetycznej, ale także motywuje uczestników do myślenia o możliwych innowacjach sektora energetycznego. W grze można wejść w wiele ról od producentów i dostawców energii, przedstawicieli start-upów technologicznych do przedstawicieli ministerstwa energii.

Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu Energy Transition Entrepreneurs in Action – Developing a Supportive Academic Environment for the Young Talents (ETEIA) w ramach Inicjatywy EIT dla szkolnictwa wyższego: Program Innovation Capacity Building for Higher Education.

SHARE IT: