Zaproszenie na otwartą sesję symulacji społecznej Up to You!

Zaproszenie na otwartą sesję symulacji społecznej Up to You!

Zaproszenie na otwartą sesję symulacji społecznej Up to You!

Jesteś nauczycielem/ką i szukasz nowych sposobów na angażującą lekcję o zrównoważonym rozwoju? Studiujesz nauki społeczne lub środowiskowe i zastanawiasz się, jak możesz pomóc młodym ludziom stać się bardziej aktywnymi i świadomymi obywatelami/kami? A może po prostu interesujesz się grami poważnymi i symulacjami społecznymi? Zapraszamy Cię na sesję z wykorzystaniem symulacji społecznej  Up to You! 

11 maja 2024 (sobota) spotkamy się o godz. 10:45 w naszym biurze na ul. Stefana Jaracza 80b, 50-305 Wrocław, by wspólnie eksplorować fascynujący świat Up to You. Wraz z innymi graczami, wcielisz się w rolę przedstawiciela/ki jednego z ministerstw w którymś z trzech fikcyjnych krajów: Rosie, Magnolii lub Trilandzie. Czy będziesz w stanie racjonalnie rozporządzać zasobami swojego kraju, tak, by zapewnić dobrobyt społeczny, ale nie zachwiać równowagi ekologicznej? Z kim nawiążesz współpracę? Czy uda Ci się uniknąć konfliktów międzynarodowych? To wszystko zależy od Ciebie.

Oprócz emocjonującej rozgrywki, gwarantujemy każdej uczestniczce i każdemu uczestnikowi sesji bezpłatny dostęp do symulacji i materiałów moderatorskich, które pozwolą Ci przygotować i przeprowadzić sesję symulacji z wybraną przez siebie grupą docelową.

Udział w sesji jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego jeśli chcesz mieć zagwarantowane miejsce, wypełnij formularz rejestracyjny

Up To You Program Wydarzenia:
10:45 - 11:00  Rejestracja

11:00 - 11:20  Powitanie gości  / Poznajemy się! 

11:20 - 12:20  Rozgrywka symulacji społecznej Up to You!

12:20 - 12:40  Refleksja (dyskusja podsumowująca rozgrywkę)

12:40 - 13:00   Prezentacja materiałów dodatkowych do samodzielnego przeprowadzenia rozgrywki

13:00 - 13:15   Podsumowanie

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: aleksandra.solinska@systemssolutions.org.

Sesja odbywa się w ramach projektu Zrównoważona przyszłość Europy. Program nauczania dla szkół oparty na symulacji społecznej,  którego celem jest opracowanie kompleksowego programu edukacji międzyprzedmiotowej dla uczniów i nauczycieli szkół średnich. Projekt sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. 

SHARE IT: