Nexus Game w Egipcie!

Nexus Game w Egipcie!

Nasza symulacja Nexus Game odbyła podróż do Kairu w Egipcie! Piotr Magnuszewski uczestniczył w pięciodniowym warsztacie „Water Modelling Approaches to Egyptian Academics” zorganizowanym przez International Institute for Applied Systems Analysis i Egyptian Academy of Scientific Research and Technology (ASRT). Głównym celem warsztatów było wprowadzenie uczestników w temat modelowania systemów wodnych.
Dzięki naszej grze Nexus uczestnicy mieli okazję poznać różne potrzeby i podejścia do synergii i kompromisów między krajami w związku z woda, żywnością i energią. Byliśmy naprawdę szczęśliwi słysząc, że: „symulacja inspiruje do podejmowania nowych inicjatywy w prawdziwym świecie oraz do przekazywania sugesti wyżej postawionym i do patrzenia na problemy z różnych perspektyw”.
Całości warsztatów poprowadził Simon Langan, dyrektor programowy IIASA Water Programme, któremu towarzyszyli Sylvia Tramberend i Yusuke Satoh z IIASA Water Programme i oczywiście Piotr Magnuszewski.
Uczestnicy mieli również okazję dowiedzieć się co nieco o samym IIASA i zakresie działań instytucji – wprowadzenie poprowadził Kim Montgomery. Więcej o warsztacie przeczytać możecie na oficjalnym blogu IIASA (w jezyku angielskim).

SHARE IT: