Spotkanie rozpoczynające projekt RURITAGE

Spotkanie rozpoczynające projekt RURITAGE

Spotkanie rozpoczynające projekt RURITAGE

Na początku czerwca mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu w Bolonii, które zainaugurowało projekt RURITAGE. Publiczny uniwersytet w Bolonii to najstarszy (a według dziennikarzy The Times także najpiękniejszy) uniwersytet cywilizacji łacińskiej. Dzięki naszym organizatorom mogliśmy się o tym przekonać naocznie. Zwiedziliśmy zresztą nie tylko uczelnię, ale także inne zabytki architektury.

Pobyt w Bolonii był jednak przede wszystkim bardzo pracowitym okresem. Spędziliśmy cztery dni dyskutując o założeniach projektu, poszczególnych jego zadaniach, a także naszym zrozumieniu zarządzania procesami społecznymi i działaniami związanymi z budowaniem potencjału miejsc i społeczności.

5 czerwca wzięliśmy też udział w otwartej konferencji „Dziedzictwo kulturowe jako siła napędowa zrównoważonego rozwoju na obszarach wiejskich: wyzwania i szanse w Europie i na świecie.” Przy tej okazji mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać inspirujących wykładów Pierluigiego Sacco (IULM & University, doradcy unijnego komisarza ds. Edukacji i kultury) i Christera Gustafssona (profesora Uniwersytetu w Uppsali). Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość współpracy ze wszystkimi partnerami i za zaproszenie nas do konsorcjum. Spotkanie zostało przygotowane i zorganizowane na najwyższym poziomie. Szczególne podziękowania należą się profesor Simonie Tondelli, koordynatorce projektu RURITAGE i jej wspaniałemu zespołowi. To było niezwykle inspirujące doświadczenie!

Projekt ten otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badawczo-innowacyjnego „Horyzont 2020” w ramach umowy o grant nr 776465.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badawczo-innowacyjnego "Horyzont 2020" w ramach umowy o grant nr 776465.

SHARE IT: