Debiut gry Prajna Ship (Climate&Society)

Debiut gry Prajna Ship (Climate&Society)

Debiut gry Prajna Ship (Climate&Society)

Konferencja Whole World is a Single Flower była spotkaniem 150 buddystów z całego świata. Jednym z głównych celów spotkania była dyskusja na tematy związane z kondycją naszej planety. Uczestnicy konferencji skupili się na temacie zmian i tworzenia rozwiązań. A wspierała ich w tym gra Prajna Ship, współtworzona przez Centrum Rozwiązań Systemowych.

Gra Prajna Ship (inaczej zwana też Climate and Society) została zaprojektowana tak, żeby zaangażować graczy w wyzwania i uciechę używania mądrości buddyjskiej we wspomaganiu zrównoważonego rozwoju. Gra kreuje przestrzeń, dzięki której gracze mogą spojrzeć z szerszej perspektywy na przemiany zachodzące na naszej planecie każdego dnia.

W grze wzięło udział ponad stu graczy. Wcielili się  oni w różne role nawiązujące do zadań prawdziwych influencerów – rządu, artystów, mediów i innych. Gracze wspólnie doświadczyli odmiennych perspektyw i sytuacji, które pomogły im w aktywniejszym partycypowaniu w dyskusji na tematy palących problemów dzisiejszego świata.

SHARE IT: