NetZeroCities

NetZeroCities

NetZeroCities odgrywa kluczową rolę w misji UE “100 Klimatycznie Neutralnych i Inteligentnych Miast do 2030 roku”. Projekt jest siłą napędową za wysiłkami miast w opracowywaniu strategii dekarbonizacji, zwiększeniu zdolności miast do zmian systemowych poprzez innowacje, dostarczanie platformy do kluczowych usług i ekspertyz, oraz przyspieszenie przejścia do neutralności węglowej. Ponadto, NetZeroCities ma na celu wspieranie miast w pokonywaniu strukturalnych, instytucjonalnych i kulturowych barier dla przyjęcia niskoemisyjnych stylów życia.

Centrum Rozwiązań Systemowych jest jednym z 34 cenionych partnerów uczestniczących w inicjatywie NetZeroCities. CRS zobowiązuje się do wspierania miast w ich procesie transformacji. Naszym głównym celem jest przeprowadzanie symulacji politycznej online i stacjonarnie, podczas których uczestnicy są zaangażowani w opracowywanie przyszłych polityk zmniejszających ryzyko, budujących odporność i osiągających istotne cele neutralności-klimatycznej w ich miastach. Uczestnicy przejmują różne role i integrują różne wartości oraz perspektywy, negocjując istotne kwestie miejskie.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i postępami projektu – dołącz do naszej transformacyjnej podróży!

Ten projekt otrzymał finansowanie z programu badań i innowacji Horizon 2020 Unii Europejskiej na podstawie umowy grantowej nr 101036519 oraz umowy grantowej Horizon Europe nr 1011221530. 

Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wykorzystanie zawartych w nim informacji.


Aktualności

Interaktywne warsztaty: “Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”

Centrum Rozwiązań Systemowych wraz z Think Tank Miasto, oraz Urzędem Miejskim Wrocławia zaprasza na angażujące warsztaty pod tytułem „Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”.

Czego dowiedzieliśmy się podczas szkoły wyjazdowej projektu NetZeroCities?

Szkoła NetZeroCities pomogła w nawiązaniu silniejszych kontaktów między miastami i partnerami, którzy wspólnie chcą osiągnąć dekarbonizację miast.