Interaktywne warsztaty: “Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”

Interaktywne warsztaty: “Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”

Interaktywne warsztaty: “Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”

Centrum Rozwiązań Systemowych wraz z Think Tank Miasto, oraz Urzędem Miejskim Wrocławia zaprasza na angażujące warsztaty pod tytułem „Transformacja klimatyczna Wrocławia a sektor budowlany”. Spotkanie odbędzie się 15 maja 2024 roku w godzinach 13:00-17:00 w Urzędzie Miejskim Wrocławia. 

Celem warsztatów jest wspólne opracowanie planu redukcji emisji dwutlenku węgla w sektorze budowlanym i mieszkalnictwie, co wymaga opracowania wytycznych dotyczących termomodernizacji różnych typów zabudowy w mieście. Uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć oczekiwania i zależności między różnymi podmiotami sektora, a także dowiedzieć się więcej o wpływie Dyrektywy Komisji Europejskiej w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) na sektor biznesu, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Państwa wiedza i doświadczenie, ale także oczekiwania i zaangażowanie są dla nas niezmiernie ważne, gdyż to na ich podstawie możemy budować przyszłość, która sprosta wyzwaniom nadchodzących lat.”

– pisze Katarzyna Szymczak-Pomianowska, Dyrektor Departamentu Zrównoważonge Rozwoju Wrocławi, w liście zapraszającym wybranych interesariuszy z sektora budowlanego.

Warsztat jest pierwszym z cyklu 4 spotkań:

  • 15 maja oraz 4 czerwca dla sektora budowlanego,
  • 6 czerwca dla przedstawicieli biznesu oraz
  • 19 czerwca dla wszystkich interesariuszy powiązanych z transformacją klimatyczną Wrocławia, 

realizowanych dla Departamentu Zrównoważonego Rozwoju w ramach projektu NEEST „Terytoria o zerowej emisyjności i zrównoważonym wpływie na środowisko” (ang. NetZero Emission and Environmentally Sustainable Territories). Projekt NEEST jest realizowany jako część działań miasta Wrocławia w ramach misji Komisji Europejskiej „100 miast neutralnych dla klimatu do 2030 r.”. Wrocław znalazł się w prestiżowym gronie 112 miast z zadaniem przeprowadzenia pilotażu działań oraz wypracowania uniwersalnych rozwiązań dla innych miast do osiągnięcia pełnej dekarbonizacji w 2030 roku.  

Jeżeli reprezentujesz spółdzielnie mieszkaniowe, firmy deweloperskie, rady osiedla, wspólnoty mieszkaniowe, branże energetyczną lub ciepłowniczą, działasz na rzecz dobrobytu mieszkańców Wrocławia, zapraszamy do wzięcia udziału w naszych warsztatach. Zainteresowanych prosimy o kontakt z organizatorem na adres e-mail: weronika.majda@systemssolutions.org. Rejestracja na pierwsze warsztaty zamyka się 13 maja (do końca dnia).

SHARE IT: