Symulacja o zrównoważonym rozwoju dla uczniów
Symulacja o zrównoważonym rozwoju dla uczniów
Razem z partnerami projektu FutureSIM opracowaliśmy innowacyjną symulację społeczną dla uczniów szkół średnich. Symulacja Up to You! koncentruje się na Celach Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals, SDGs) i jest częścią szerszego programu edukacyjnego, mającego na celu dostarczenie zasobów zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów.
Wśród zasobów edukacyjnych stworzonych w ramach projektu znajdują się:
- Symulacja społeczna Up to You! przedstawia złożoność decyzji, które muszą być podjęte, aby osiągnąć zrównoważony rozwój. Uczniowie mają okazję zrozumieć, jakie wyzwania i kompromisy wiążą się z realizacją tych celów.
- Zestaw narzędzi dla nauczycieli, pozwalających nauczycielom przeprowadzać lekcje o Celach Zrównoważonego Rozwoju w sposób interaktywny i atrakcyjny dla uczniów.
- Przewodnik wdrażania inkluzyjnych zasobów edukacyjnych, zawierający przykłady i doświadczenia zdobyte podczas realizacji projektu.
Zapraszamy na dwa wydarzenia podsumowujące projekt FutureSIM:
- Podsumowująca konferencja, która odbędzie się 24 czerwca w Wiedniu. Podczas konferencji zaprezentujemy symulację społeczną Up to You! oraz zestaw narzędzi dla nauczycieli i podręcznik. Będzie to doskonała okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń.
- Sympozjum online odbędzie się 17 czerwca. To wydarzenie umożliwi uczestnikom z różnych zakątków świata zapoznanie się z wynikami projektu i udział w panelach dyskusyjnych.
Aby wziąć udział w konferencji, zapraszamy do rejestracji na stronie eucu.net/projects/sdg/.
Projekt Zrównoważona przyszłość Europy. Program nauczania dla szkół oparty na symulacji społecznej (FutureSIM) został zrealizowany we współpracy z Austrian Foundation for Development Research (ÖFSE), Rogers Foundation oraz Vienna University Children’s Office. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.
Cieszymy się, że mogliśmy pracować nad tym projektem i mamy nadzieję, że nasze zasoby edukacyjne przyczynią się do zwiększenia świadomości i zrozumienia założeń związanych ze zrównoważonym rozwojem wśród młodzieży.