Prezentacja Food Alert dla EFSCM: wnioski i spostrzeżenia

Prezentacja Food Alert dla EFSCM: wnioski i spostrzeżenia

Prezentacja Food Alert dla EFSCM: wnioski i spostrzeżenia

W kwietniu Dyrektor Naukowy Centrum Rozwiązań Systemowych, Piotr Magnuszewski, wraz z Chrisem Hegadornem (SciencesPo) oraz Kristen Sukalac (Prospero & Partners), mieli okazję przedstawić metodologię Food Alert grupie ekspertów wspierających Europejski Mechanizm Gotowości i Reagowania na Kryzys Bezpieczeństwa Żywnościowego (EFSCM). Sesja dostarczyła cennych spostrzeżeń na temat zastosowania stress-testu Food Alert.

Jak testowanie warunków skrajnych może wpłynąć na praktykę polityczną?

Metodologia testowania warunków skrajnych Food Alert oferuje kilka kluczowych korzyści dla decydentów:

  1. Zrozumienie powiązań – uczestnicy uzyskują głębokie zrozumienie różnych powiązań w systemie bezpieczeństwa żywnościowego. Ta świadomość pomaga im przewidzieć możliwe nagłe zmiany, które mogą pojawić się w czasie kryzysów.
  2. Testowanie reakcji – symulacja pozwala uczestnikom ćwiczyć różne reakcje na kryzysy i poznać możliwe kompromisy w danej sytuacji. To przygotowanie może zaoszczędzić cenny czas i prowadzić do lepszych reakcji podczas rzeczywistych kryzysów.
  3. Budowanie relacji – być może jeszcze ważniejsze, symulacja sprzyja nawiązywaniu relacji między uczestnikami.

Wszechstronność metody

Nasza metodologia obejmuje ramy koncepcyjne, w których początkowe wstrząsy wywołują kaskady efektów wtórnych rozprzestrzeniających się w przestrzeni i czasie. Metodologia Food Alert może być dostosowana do różnych scenariuszy. Na przykład, nasze pierwsze warsztaty w Brukseli użyły koncepcji kaskadujących zmian klimatycznych jako głównego wyzwalacza kryzysu, ale wyzwalaczem mogą być równie dobrze inne czynniki np. zagrożenia biologiczne. Ta wszechstronność czyni metodologię narzędziem do planowania gotowości i reagowania w różnych sytuacjach.

Dowiedz się więcej o Food Alert

Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o Food Alert, zapraszamy do pobrania naszego szczegółowego raportu: Food Alert Report. Obserwuj Food Alert na LinkedIn, aby być na bieżąco.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy sponsorom pierwszych warsztatów: EIT Food oraz Stałemu Przedstawicielstwu Niderlandów przy UE.

SHARE IT: