Symulacja Cascading Climate Impacts dla Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych, Szwajcaria

Symulacja Cascading Climate Impacts dla Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych, Szwajcaria

Centrum Rozwiązań Systemowych

Daty:

2020

Kraje uczestniczące:

Szwajcaria

Zostaliśmy zaproszeni do poprowadzenia sesji symulacji strategicznej Cascading Climate Impacts. Warsztat online miał miejsce podczas szkolenia organizowanego przez adelphi dla Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych w Szwajcarii. Pierwotnie, opracowaliśmy symulację Cascading Climate Impacts dla projektu CASCADES.

W symulacji uczestnicy przenoszą się w przyszłość roku 2027. Wcielają się w przedstawicieli różnych krajów i organizacji odpowiedzialnych za globalne bezpieczeństwo i dobrobyt obywateli. W tych też rolach, omawiają bieżące sprawy i reagują na nie na platformie internetowej Impacts, zaprojektowanej specjalnie na potrzeby symulacji. Uczestnicy konfrontowani są ze scenariuszem dramatycznych wydarzeń wywołanych kryzysem klimatycznym: światowym kryzysem rolnym prowadzącym do zakłóceń w handlu i łańcuchu dostaw, problemami bezpieczeństwa, krachem finansowym. Jednym z istotnych elementów symulacji, są międzynarodowe szczyty, w trakcie których uczestnicy mogą wypowiadać się w kwestiach pojawiających się kryzysów.

Aby dostosować symulację do potrzeb uczestników – młodych szwajcarskich dyplomatów, zmodyfikowaliśmy zawartość Cascading Climate Impact. Między innymi, staraliśmy się uwypuklić tematy kluczowe dla naszych partnerów, oraz podkreślić szwajcarski punkt widzenia i osadzić symulację w odpowiednim kontekście. Nasi partnerzy z adelphi wspierali nas w przygotowaniach warsztatu i podczas samego wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia aktualności o projekcie.

Galeria


Aktualności

Współpracowaliśmy ze szwajcarskim Federalnym Departamentem Spraw Zagranicznych! – Symulacja Cascading Climate Impacts

Przeprowadziliśmy sesję symulacji strategicznej Cascading Climate Impacts podczas szkolenia organizowanego przez adelphi dla Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych w Szwajcarii. Wydarzenie odbyło się 19 maja. Pierwotnie stworzyliśmy symulację na potrzeby projektu CASCADES. Aby dostosować symulację do potrzeb uczestników – szwajcarskich dyplomatów, zmodyfikowaliśmy zawartość Cascading Climate Impact. Między innymi, staraliśmy się uwypuklić tematy kluczowe dla naszych partnerów, […]