About that Forest

About that Forest

About that Forest

Gra About That Forest to interaktywna mobilna symulacja, rozgrywana przy użyciu tabletów, w której gracze stają się członkami społeczności zarządzającej dużymi połaciami lasu. Wioska graczy jest zagrożona powodziami powodowanymi przez ulewy. Jedyną przed nimi ochroną jest las, którego wycinka jest także głównym źródłem przychodów graczy. Uczestnicy samodzielnie decydują jakie cele są dla nich priorytetami, czy ich własny dobrobyt czy dobro całej społeczności i w jaki sposób chcą je osiągnąć. Okazać się może jednak, że gracze z podobnymi celami, nie zawsze będą do nich dążyć w ten sam sposób. Dlatego, w trakcie rozgrywki będą mieli okazję w bezpiecznym środowisku, twarzą w twarz z innymi uczestnikami rozgrywki, przedstawić swoje racje i dojść do konsensusu.

W grę wbudowany jest mechanizm głosowania, dzięki któremu uczestnicy rozgrywki mogą w demokratycznym głosowaniu wybrać politykę zarządzania wspólnymi zasobami, czyli lasem. Mają też możliwość wypracowania własnych reguł i wzajemnego nadzoru ich przestrzegania.

Gra About That Forest jest kierowana przede wszystkim do członków społeczności lokalnych, którzy mają okazję wystąpić w roli decydentów, skonfrontować swoje cele z celami innych i wypracować własne reguły gry. Na udziale w rozgrywce skorzystają też pracownicy administracji publicznej i organizacji pozarządowych, a także wszystkie grupy zainteresowane debatą publiczną i demokracją partycypacyjną.


Zobacz jak wygląda About that Forest:

W grę wbudowany jest mechanizm głosowania, dzięki któremu uczestnicy rozgrywki mogą w demokratycznym głosowaniu wybrać politykę zarządzania wspólnymi zasobami, czyli lasem.