Nexus Game

Nexus Game

Project Description

Uczestnictwo w rozgrywce Nexus Game to doskonała okazja, by poznać wyzwania stojące na drodze do racjonalnego zarządzania zasobami wodnymi w przemyśle energetycznym i spożywczym. Gra umożliwia testowanie strategii rozwoju lokalnego w zgodzie z naturą, łącząc w sobie zalety gry symulacyjnej i narzędzia szkoleniowego. Zadaniem graczy jest zaspokojenie potrzeb wodnych społeczności przemysłu i rolnictwa przy jednoczesnym unikaniu działań wywierających negatywny wpływ na równowagę klimatyczną. Rozgrywka ujawnia wiele powiązań między gospodarką wodną a przemysłem spożywczym i energetycznym.

Gracze wcielają się w decydentów zamieszkujących dwa różne kraje połączone wspólną rzeką. Ich podstawowym zadaniem jest zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na wodę mieszkańców. W tym celu muszą wypracować skuteczne narzędzia komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej społeczności, w których żyją. W obliczu zbieżnych interesów obu krajów, gracze ćwiczą rozwiązywanie konfliktów i budowanie relacji międzynarodowych.

Nexus Game oferuje praktyczną naukę strategii zarządzania gospodarką wodną w przemyśle spożywczym i energetycznym w kontekście zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa transgranicznego.