Nexus Game

Nexus Game

Uczestnictwo w rozgrywce Nexus Game to doskonała okazja, by poznać wyzwania stojące na drodze do racjonalnego zarządzania zasobami wodnymi w przemyśle energetycznym i spożywczym. Gra umożliwia testowanie strategii rozwoju lokalnego w zgodzie z naturą, łącząc w sobie zalety gry symulacyjnej i narzędzia szkoleniowego. Zadaniem graczy jest zaspokojenie potrzeb wodnych społeczności przemysłu i rolnictwa przy jednoczesnym unikaniu działań wywierających negatywny wpływ na równowagę klimatyczną. Rozgrywka ujawnia wiele powiązań między gospodarką wodną a przemysłem spożywczym i energetycznym.

Gracze wcielają się w decydentów zamieszkujących dwa różne kraje połączone wspólną rzeką. Ich podstawowym zadaniem jest zaspokajać rosnące zapotrzebowanie na wodę mieszkańców. W tym celu muszą wypracować skuteczne narzędzia komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej społeczności, w których żyją. W obliczu zbieżnych interesów obu krajów, gracze ćwiczą rozwiązywanie konfliktów i budowanie relacji międzynarodowych.

Nexus Game oferuje praktyczną naukę strategii zarządzania gospodarką wodną w przemyśle spożywczym i energetycznym w kontekście zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa transgranicznego.

KORZYŚCI

  • Naucz się równoważyć rosnące zapotrzebowanie na wodę i rozwiązywać konflikty międzysektorowe i międzynarodowe
  • Zdiagnozuj problemy i potencjalne szanse związane z transformacją gospodarczą w złożonych systemach charakteryzujących się występowaniem wielostronnych konfliktów interesów
  • Odkryj potencjał nowych technologii dla efektywnego zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi
  • Wypracuj narzędzia współpracy między różnymi grupami interesów

Liczba graczy: 8-24

Liczba moderatorów: 1

Czas trwania rozgrywki: 2-3 godziny + debriefing min. 1 godz.1.

 

Grę opracowano we współpracy z International Institute for Applied Systems Analysis oraz inicjatywą Sustainable Energy for All. Gra powstała w ramach programu wzmacniania zdolności instytucjonalnych sektora energetycznego (ministerstw, elektrowni, instytucje zajmujące się  wspieraniem rozwoju lokalnego, etc.) w krajach Afryki Południowej.


Zobacz grę Nexus Game:

Naucz się równoważyć rosnące zapotrzebowanie na wodę i rozwiązywać konflikty międzysektorowe i międzynarodowe