Young Innovators Lab

Young Innovators Lab

Daty:

2020

Finansowanie:

EIT Climate-KIC

Contact person:

Aleksandra Solińska-Nowak

Kraje uczestniczące:

Cyprus, Poland

Centrum Rozwiązań Systemowych znalazło się wśród 3 partnerów zaangażowanych w projekt Climate-KIC- Young Innovators 2020 Cyprus. Program, zainicjowany i finansowany przez EIT Climate-KIC, ma na celu promowanie systemowego spojrzenia na aktualne wyzwania kilmatyczne i umożliwienie młodym ludziom rozwijanie innowacyjnych rozwiązań poprzez tzw. naukę opartą o rozwiązywanie problemów (Problem-Based Learning – PBL).

Cypryjskiej odsłonie programu przewodzi Cyprus Technology University w partnerstwie z Cyprus Energy Agency i Centrum Rozwiązań Systemowych. Nadrzędnym celem inicjatywy jest wspieranie uczniów szkół średnich w rozwijaniu kompetencji niezbędnych w mierzeniu się z wyzwaniami XXI wieku. Oprócz metodologii PBL, projekt promuje myślenie i analizę systemową, krytyczne myślenie, kreatywne rozwiązywanie problemów i przedsiębiorczość.

W ramach projektu opracowana przez Centrum Rozwiązań Systemowych symulacja społeczna New Shores przetłumaczona została na język grecki i zostanie wykorzystana jako narzędzie edukacyjne dla młodzieży. Stawiając czoła wyzwaniom stworzonym w symulacji, młodzież będzie miała okazję lepiej zrozumieć zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością obywatelską.

Program podzielono na 2 kluczowe etapy:

Etap 1: Szkolenie nauczycieli: w pierwszym etapie projektu cypryjscy nauczyciele różnych przedmiotów (np. geografii, fizyki, chemii, biologii, projektowania i technologii itp.) i specjaliści ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju zostaną przeszkoleni z wykorzystania gry i innych narzędzi stworzonych w ramach projektu.

Etap 2: Warsztaty pilotażowe ze studentami: w drugim etapie projektu wyszkoleni nauczyciele, przy wsparciu trenerów, przeprowadzą rozgrywki z uczniami. Młodzież biorąca udział w programie będzie miała okazję zagrać w New Shores a także poznać narzędzia wspierające analizę lokalnych problemów na Cyprze.

Young Innovators Cyprus is supported by the EIT Climate-Kic Young Innovators signature program and co-funded by EIT.

Zapraszamy do śledzenia aktualności o projekcie.


Aktualności

Warsztat dla przyszłych moderatorów New Shores – Young Innovators Lab

15 kwietnia 2020 r. przeprowadziliśmy szkolenie online dla przyszłych moderatorów symulacji New Shores. Wydarzenie odbyło się w ramach programu Climate-KIC- Young Innovators 2020 i zgromadziło kadrę nauczycielską z Politechniki Cypryjskiej. Uczestnicy dowiedzieli się, czym są symulacje społeczne i jak można je wykorzystać do promowania edukacji w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wszyscy byli bardzo pozytywnie nastawieni do […]